Ostatnio dodane
Dodano: 2018/03/06

pokój gościnny
Mikołajki pokoje gościnne.

Mikołajki pokoje gościnne.
Dodano: 2018/02/20
Dodano: 2018/02/02

agroturystyka
Dom w Nieborowie

Dom w Nieborowie
od 40zł do 350zł
Dodano: 2018/01/18

hotel
Hotel Nowy Dwór Bogucin

Hotel Nowy Dwór Bogucin
od 100zł do 240zł
Dodano: 2017/07/07

hotel
Hotel Ognisty Ptak***

Hotel Ognisty Ptak***
od 180zł do 750zł
Dodano: 2017/07/04
Dodano: 2017/06/30

pokój gościnny
Pokoje Gościnne Miramar

Pokoje Gościnne Miramar
Dodano: 2017/06/30

Agroturystyka OKUNIE

Rodzaj obiektu
agroturystyka
Adres
Okunie 11
74-320 Barlinek
Województwo
zachodniopomorskie
Telefon komórkowy
(+48) 512 429 868
Adres strony www

 

Informacje

Odległość od domu do jeziora Okunino to ok. 500 metrów, spacerem 10 minut. Posiadamy własny rower wodny, w przyszłości przybędzie łódka wiosłowa dla amatorów wędkarstwa lub. . . romantyków. Na plaży, rzadko kiedy bywa więcej niż sześcioro plażowiczów.

Do leśniczówki Okno (po drugiej stronie jeziora) jest ok. 2 km, znajduje się tam piaszczysta plaża (płatna). Rodzice z małymi dziećmi często ją wybierają z uwagi na łagodne dojście do wody i dużą ilość piachu. Do Okna można dojechać samochodem albo rowerem. Spacer nieco dłuższy, ale przyjemny przez las.

Nie znajdziecie u nas straganów (sklepu nie ma, najbliższy w miejscowości Krzynka ok. 5 km, pozostałe dopiero w Barlinku 8 km), budek z lodami i frytkami (jeśli macie Państwo dzieci jest szansa, że w portfelu zostanie więcej pieniędzy). U nas panuje święty spokój i zapewniam, że przypomnicie sobie Państwo jak wyglądało życie przed erą konsumpcyjną.

W Okuniach właściwie o każdej porze roku nie można się nudzić. Barlinek został stolicą Nordic Walking - marsze z kijami (posiadamy własne kije) w okolicy są wyznaczone szlaki. Doskonałe miejsce na wycieczki rowerowe i piesze, z roweru okolica jest jeszcze ciekawsza.

Jeśli jednak ktoś lubi dreszczyk emocji, gospodarz chętnie zabierze na Off Road (jazda w terenie samochodem terenowym).

Realny świat zaczyna się nieco dalej ok. 8 km w Barlinku (najbliższe miasteczko) przy jeziorze Barlineckim - po którym można popływać statkiem wycieczkowym czy wypożyczyć sprzęt pływający. W Barlinku znajdują się sklepy, restauracje, szpital, apteki i banki (PKO BP i GBS). No i jest zasięg telefonii komórkowej, z którym u nas różnie bywa. W zamian proponujemy dostęp do internetu bezprzewodowego.

W odległości ok. 2 km od Barlinka polecamy obejrzeć przepiękny, zabytkowy Młyn-Papiernię.

Trochę ogólnych wiadomości (zainteresowani sprawdzą sobie szczegóły):
- Do Berlina jest jakieś 150 km, można wybrać się na wycieczkę.
- Do Międzyzdrojów ok. 130 km jeśli ktoś tęskni za tłumem na plażach i zimnym Bałtykiem.

- Rzeka Drawa - godzina jazdy (60 km) szlak kajakowy im. Jana Pawła II, świetna zabawa, rzeka momentami o charakterze górskim. W lipcu w Drawnie dla miłośników dobrej muzyki, odbywa się Piknik nad Drawą.


- Kostrzyn nad Odrą - ok. 60 km poza Woodstockiem w okolicy forty, po polskiej (Sarbinowski) i niemieckiej stronie (Gorgast).

- Międzyrzecki Rejon Umocniony - ok. 80 km dla miłośników historii i umocnień ale nie tylko. W podziemiach międzyrzeckich bunkrów zimują nietoperze i jest to największe skupisko w Europie.

- Świerkocin ok. 50 km ZOO safari i Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich, ciekawe głównie dla dzieci.

Dla osób lubiących zwiedzanie wiele malowniczych i mało znanych miasteczek. Jednak zapewniam Państwa, że większość naszych gości, kiedy już zawita do Okuni rusza się z nich wtedy, kiedy naprawdę musi. Bowiem Okunie to malownicza poniemiecka osada, zbudowana w większości z czerwonej cegły o konstrukcji ryglowej. Okunie to ok. 50 miłych i mało konfliktowych mieszkańców ceniących sobie spokój i prywatność.

 

Udogodnienia

wyżywienie
kuchnia
parking
miejsce na ognisko
grill
plac zabaw
odbiornik telewizyjny

 

Lokalizacja

 

Pokoje
Typ Ilość Cena
minimalna
Cena
maksymalna
2-osobowy 1 45 zł  
3-osobowy 1 45 zł  
4-osobowy 1 50 zł  

 

Galeria zdjęć
Agroturystyka OKUNIE Agroturystyka OKUNIE Agroturystyka OKUNIE Agroturystyka OKUNIE

 

Lokalizacja na mapie